انتشارات آریارمنا

انتشارات آریارمنا بر آن است تا کتاب‌های ارزندۀ تألیفی و ترجمه ای پژوهشگران ایرانی یا نیرانی را در زمینه‌های گوناگون ایران‌شناسی همچون باستان‌شناسی، تاریخ، فرهنگ و زبان های باستانی منتشر کند، کتاب‌هایی که برای شناخت تاریخ و فرهنگ گرانسنگ و ورجاوند ایران بسیار ارزشمند هستند. با توجه به پیوندها و ریشه‌های ژرف و عمیق فرهنگی میان ایران و جهانِ بشکوه ایرانی که از سده‌ها بلکه هزاره‌های دور و دراز برجا بوده است و در دهه‌های اخیر تلاش دشمنان بر آن بوده تا این پیوندهای ژرف را بگسلند و ریشه‌های عمیق را با تیشه برکنند، ایران فرهنگی که دل و دین به آن سپرده‌ایم از چشم دست‌اندرکاران انتشارات آریارمنا دور نمانده و چاپ کتاب‌های پژوهشی و ترجمه‌ای ارزنده دربارۀ جهان ایرانی یا ایران فرهنگی از اولویت‌های انتشارات آریارمنا است؛ باشد که از این راه پیوندهایمان پیوسته‌تر و ریشه‌هایمان ژرف‌تر شود. کتاب‌های انتشارات آریارمنا پیشکشی ناچیز است به ایرانیان، ایرانی‌تباران، ایران دوستان و همۀ مردمان جهان ایرانی که ایران و جهان ایرانی را از جان دوست‌تر می‌دارند.

اصول مستندسازی سفال در باستان‌شناسی

رقیه خلیل‌زاده احمدی کارشناسی ارشد باستان‌شناسی، نویسنده این کتاب که خود سال‌ها به ثبت و ضبط، طراحی و … در کاوش‌های باستان‌شناسی پرداخته است در این کتاب به شیوه‌ای روان مستندسازی سفال را در باستان‌شناسی شرح می‌دهد.

این کتاب پنج فصل دارد که نویسنده در فصل نخست به هنر و صنعت سفالگری و اهمیت آن در مطالعات باستان‌شناسی میپردازد. در فصل دوم از طبقه‌بندی و گونه‌شناسی سفال در باستان‌شناسی سخن می‌گوید. فصل سوم به مستندسازی داده‌های سفالی پرداخته است. نویسنده در فصل چهارم به طراحی یافته‌های سفالی می‌پردازد. در فصل پنجم استفاده از نرم‌افزارهای رایانه‌ای شرح داده است و پس از آن برآیند کتاب است.

این کتاب را انتشارات آریارمنا در 162 صفحه و به بهای 15 هزار تومان منتشر کرده است.

اصول مسنندسازی سفال در باستان‌شناسی

نوشتۀ رقیه خلیل‌زاده احمدی

چاپ نخست: 1396

انتشارات آریارمنا

photo_۲۰۱۷-۰۹-۱۴_۱۹-۴۲-۱۵

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *